Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Француски производител на вакцини ги прекина преговорите со ЕК

Францускиот производител на вакцини Валнева (Valneva) соопшти дека се повлекува од преговорите со Европската комисија, по повеќе од шест месеци разговори од коие нема резултати, објави „Политико“. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close