ЕвропаСвет.Слајдер

Француски имунолог: Можен е колективен имунитет до почетокот на есента

Претседателот на Францускиот совет за стратегија за вакцинација против коронавирус Ален Фишер изјави дека е можно да се постигне колективен имунитет во Франција со 90 отсто вакцинираното население до почетокот на есента.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close