Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Француски доктори: Витаминот Д помага за намалување на заразата од Ковид-19

Седумдесет и три доктори специјалисти и шест медицински здруженија порачаа „да му се даде како додаток на целото француско население витамин Д“ на превентивен начин, имајќи предвид дека бројни научни податоци покажуваат дека овај витамин „може да помогне во намалување на заразата со коронавирус“, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close