Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Француски борбен авион во мисија за пресретнување предизвика силна детонација над Париз

Детонацијата што денеска се слушна над Париз и околината и притоа  вознемири дел од населението била предизвикана од борбен авион, информираа денеска француските Военовоздухопловни сили, кои објаснија дека тоа бил авион „Рафал“ што  го пробил звучниот ѕид за да му укаже помош на друг авион, што го  изгубил контактот со Контролата на летање , јави дописникот на МИА..

Back to top button
Close
Close