Svet.SlajderБизнисБизнис.ПорталДописници СветЕвропа

Француската влада најави помош од една милијарда евра за земјоделците погодени од пролетниот мраз

Земјоделските култури во Франција се тешко погодени од ниските температури во земјата скоро две недели, особенолозјата и овоштарниците, по што премиерот Жан Кастекс најави создавање „исклучителен фонд за солидарност“ од една милијарда долари, јави дописникот на МИА од Париз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close