Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Француската Влада доби доверба од Националното собрание

Националното собрание на Франција вечерва гласаше за доверба на Владата на Едуард Филип, по што премиерот ја даде својата втора изјава за општата политика, која е појдовна точка за вториот дел од мандатот на претседателот Емануел Макрон, јави дописникот на МИА.

Back to top button
Close
Close