ЕвропаЕвропа.Портал

Француската полиција со солзавец ги растера протестите против рестриктивните мерки

Француската полиција употреби солзавец на демонстрациите против анти-ковид рестриктивните мерки во центарот на Париз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close