Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Француската полиција со солзавец ги растера демонстрантите во Париз

Француската полиција денеска испука солзавец за да ги растера демонстрантите кои се собраа во Париз на првата годишнина од антивладините протести на движењето „Жолти елеци“.

Back to top button
Close
Close