Дописници СветЕвропа

Француската полиција смета дека Марин Ле Пен е одговорна за фиктивни вработувања на асистенти во ЕП

Според овој извештај, Марин Ле Пен е назначена како „директно одговорна“ за воспоставениот систем за измама, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close