Дописници МКДКултураКултура.ПорталКултура.СлајдерОпштински вести

Француска вечер на „Охридско лето“ со солистичкиот концерт на харфистката Елоиз Карлеан-Џонс

После вчерашниот концерт насловен како италијанска вечер со уметниците Фантони и Мартано од Италија, програмата на „Охридско лето“ продолжува во француската вечер и солистичкиот концерт на младата харфистка Елоиз Карлеан-Џонс.

Back to top button
Close
Close