Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Франција започнува вакцинација на малолетни лица од 16 и 17 години со ризик од тешки болести

Франција одлучи да ја прошири кампањата за вакцинација на лица на возраст од 16 до 17 години, кои можат да се соочат со висок ризик од сериозни болести предизвикани од коронавирусот, соопшти денеска француското Министерство за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close