ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Франција спаси 42 мигранти на брод во Ламанш

Француските власти денеска соопштија дека спасиле 42 мигранти кои се наоѓале на брод во Ламанш.

Back to top button
Close
Close