ЕвропаЕвропа.Портал

Франција сега е прва европска земја за барања за азил

Франција за првпат од почетокот на мигрантската криза во 2015 година ја надмина Германија и стана прва европска земја за барателите на азил, изјави денеска францускиот министер за внатрешни работи Кристоф Кастанер.

Back to top button
Close
Close