Svet.SlajderДописници СветЕвропа

Франција се залага за европски санкции против Турција

Франција ќе се заложи за „санкции“ на европско ниво против Турција во време кога тензиите меѓу ЕУ и Анкара се зголемуваат по многу спорни точки, објави францускиот државен секретар за европски прашања, Клеман Бон, јави дописникот на МИА од Париз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close