Дописници СветЕвропа

Франција се движи кон неносење на заштитни маски на отворено од први јули

Прашањето кое си го поставуваат сите Французи, откако се започна со олеснувањето на анти-ковид мерките, е дали наскоро ќе можат да ја остават заштитната маска против ковид после 30 јуни, датум на последната фаза на укинувањето на мерките.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close