Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Франција: „Санофи“ може да „подаде рака“ на компании кои веќе произведуваат вакцини против Ковид-19

Санофи, најголемата фармацевтска компанија во Франција, може да помогне во производство на странски развиени вакцини против Ковид-19 во очекување на лансирање на сопствена вакцина, која нема да биде готова со месеци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close