0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Франција, Русија и САД бараат итен прекин на огнот во Нагорно Карабах

Претседателите на Русија, Франција и САД денеска повикаа на „итен прекин на борбените дејствија“ во Нагорно Карабах, објавено е на веб-страницата на Елисејската палата.

Back to top button
Close
Close