Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Франција репатрираше седум малолетни лица од североисточна Сирија

Франција денеска соопшти дека донела дома седум деца на француски џихадисти од североистокот на Сирија, продолжувајќи го многу чувствителниот процес на репатријација започнат по соборувањето на самопрогласениот калифат на терористичката група Исламска држава (ИД)

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close