ЕвропаЕвропа.Портал

Франција прва што ќе го тестира „ковид сертификатот“

Франција е првата земја-членка на ЕУ која почна со тестирање на дигитален патнички сертификат за коронавирус, како дел од пан-европската шема за која Брисел се надева дека ќе им овозможи на луѓето да патуваат послободно во рамки на Унијата до летото.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close