Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Франција почнува со производство на вакцини против Ковид-19

Францускиот претседател Емануел Макрон потврди синоќа дека четири француски компании ќе бидат вклучени во производството на вакцини во следните недели. Во изјава за ТФ1 тој нагласи дека кампањата за имунизација е со забавено темпо поради производството на вакцините.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close