ЕвропаЕвропа.Портал

Франција основа фонд од три милијарди евра за помош на големи и средни компании

Целта на фондот е да им помогне на одделните компании од случај до случај со заеми или инјекции на капитал за да можат да застанат на нозе.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close