ЕвропаЕвропа.Портал

Франција од денеска дозволува вакцинирање на сите возрасни групи

Од денеска сите граѓани на Франција, без разлика на возраста или здравствената состојба, ќе можат да се вакцинираат против Ковид-19, во момент кога властите постепено ги ублажуваат рестриктивните мерки воведени поради пандемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close