ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Франција од 15 јуни почнува со вакцинирање млади на возраст од 12 до 18 години

Младите луѓе во Франција на возраст од 12 до 18 години од 15 јуни ќе можат да се вакцинираат против Ковид-19, изјави претседателот на државата, Емануел Макрон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close