Дописници СветЕвропа

Франција нема да се најде во темница, уверува Владата

Француската Влада денеска посочи дека Франција не е во опасност да се најде во мрак оваа зима и покрај тензиите со снабдувањето со електрична енергија, јави дописникот на МИА од Париз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close