ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Франција најверојатно ќе го намали својот контингент во антиџихадистичката операција во Сахел

„Конечна одлука ќе биде донесена на следната средба на врвот на Франција со петте земји од регионот Сахел во Африка во Нџамена во февруари“

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close