Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Франција и Италија сакаат нов европски механизм за поттик

Италија и Франција сакаат нова европска алатка за зајакнување на економските сектори што се најтешко погодени од кризата во короната, изјави италијанскиот министер за економија Роберто Гуалтиери.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close