Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Франција го засили здравствениот протокол за училиштата

Министерството за образование на Франција, го ажурира својот протокол во случај на присуство на Ковид-19 во училиштата. Според новиот протокол, министерството прецизира дека часовите во претшколските одделенија сега мора да се затворат веднаш штом ќе се појави првиот случај на Ковид-19 меѓу учениците, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close