Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Франција го помина прагот од милион заразени од Ковид-19, за 24 часа речиси 300 смртни случаи

Во последните 24 часа во Франција починаа 298 лица од Ковид-19, а притоа се откриени нови рекордни 42.032 случаи на заразени, јави дописникот на МИА од Париз.

Back to top button
Close
Close