Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Франција го помина прагот од 100.000 мртви од Ковид-19

Франција денеска го помина прагот од 100.000 мртви од почетокот на епидемијата со Ковид-19, во средината на третиот бран што се уште трае и ги остава отворени прашањата за повторно отворање на земјата од средината на мај.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close