Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Франција ги стопира сите летови вон шенген зоната

Франција ги стопира сите летови надвор од шенгензоната, изјави денеска француската министерка за сообраќај и животна средина, Елизабет Бом

Париз, 21 април 2020 (МИА) – Франција ги стопира сите летови надвор од шенген зоната, изјави денеска француската министерка за сообраќај и животна средина, Елизабет Бом.

Tаа за француското радио РТЛ изјави дека „нема повеќе меѓународни летови надвор од шенген зоната“.

Таг
Back to top button
Close
Close