Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Франција ќе воведе нови мерки во граничните области со Германија

Франција денеска соопшти дека ќе воведе нови мерки против Ковид-19 за областа што граничи со Германија за да се обиде да го запре ширењето на новите мутации на коронавирус во францускиот регион Мозел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close