Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Франција ќе спроведува темелна контрола на британската стока

Франција има намера да спроведе сеопфатна контрола врз британската стока од следната година, изјави денеска министерот за европски прашања Клемент Боне.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close