ЕвропаЕвропа.Портал

Франција ќе почне со олеснување на рестриктивните мерки

Франција ќе почне со олеснување на „локдаунот“. Одржување на концерти и фестивали ќе биде дозволено со ограничен број на публика, пишува весникот „Фигаро“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close