Европа

Франција ќе го олесни полицискиот час и ограничувањата за патување на 2 мај

Франција планира да ги укине ограничувањата за патувања и да го олесни полицискиот час на национално ниво на 2 мај, според очекувањата дека наскоро ќе почнат да се намалува бројот на дневни случаи на заразени со Ковид-19, изјави извор близок до претседателството за француски медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close