ЕвропаЕвропа.Портал

Франција донира 100.000 дози на Астра Зенека во програмата Ковакс

Франција овој месец ќе донира 100.000 дози на Астра Зенека на земји во развој, со што ќе стане првата членка на ЕУ која ќе испрати свои залихи во програмата Ковакс за посиромашните земји, изјави денеска советник на претседателот Емануел Макрон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close