Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Франција ја одобри вакцината на Модерна

Француската агенција за лекови (ХАС) соопшти дека одобрила употреба на вакцината против коронавирусот, развиена од американската компанија „Модерна“, откако истото го стори и Европската агенција за лекови оваа недела.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close