EvropëSvet.Slajder

Franca do ta vazhdojë luftën e saj kundër ekstremizmit islamik

Franca do ta vazhdojë luftën e saj kundër ekstremizmit islamik, pavarësisht kritikave nga presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan dhe nuk do të dorëzohet në "përpjekjet e destabilizimit dhe kërcënimit", tha sot zëdhënësi i qeverisë franceze, Gabriel Atal.

Back to top button
Close
Close