0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанатоРезултати

Формирани три четвртфинални двојки на Европското првенство во одбојка

Познати се три четврфиналнаи пара на евро-шампионатот во одбојка во машка конкуренција. Досега влез помеѓу најдобрите осум обезбедија: Германија, Русија, Србија, Франција, Полска, Украина и Словенија.

Back to top button
Close
Close