0_Спорт.ПорталФудбал

Формирани осминафиналните двојки во ФА купот

Во англискиот фудбалски куп Тотенхем синоќа го совлада Саутемптон со 3:2 во натпревар со кој се заокружи четвртата рунда. Противник во следната фаза ќе му биде Норвич.

Лондон, 6 февруари 2020 (МИА) – Во англискиот фудбалски куп Тотенхем синоќа го совлада Саутемптон со 3:2 во натпревар со кој се заокружи четвртата рунда. Противник во следната фаза ќе му биде Норвич.

Двојки за осминафиналето во ФА купот:
Челзи – Ливерпул
Шефилд Венсдеј – Манчестер сити
Рединг – Шефилд јунајтед
Вест Бромвич – Њукасл
Лестер – Бирмингем
Дерби Каунти – Манчестер јунајтед
Тотенхем – Норвич
Портсмут – Арсенал.

Натпреварите ќе се играат во периодот од 2-5 март. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close