0_Web_Актуелно0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Формирани осминафиналните двојки на Европското фудбалско првенство

На 16. Европско првенство во фудбал вечерва заврши првиот сегмент. Комплетирана е групната фаза по која се формирани двојките за осминафиналето.

Лондон, 23 јуни 2021 (МИА) – На 16. Европско првенство во фудбал вечерва заврши првиот сегмент. Комплетирана е групната фаза по која се формирани двојките за осминафиналето.

Пресметките за првиот елиминациски дел се:

Велс – Данска и
Италија – Австрија (сабота 26 јуни);

Холандија – Чешка и
Белгија – Португалија (недела 27 јуни);

Хрватска – Шпанија и
Франција – Швајцарија (понеделник 28 јуни);

Англија – Германија и
Шведска – Украина (вторник 29 јуни). зс/

Таг
Back to top button
Close
Close