БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Формирана анкетна комисија за разрешување на албанскиот претседател Мета

Албанскиот парламент на денешната пленарна седница го прифати барањето на парламентарната законодавна комисија за формирање анкетна комисија за разрешување  на претседателот Илир Мета, јави дописничката на МИА од Тирана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close