0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветПолитика

Форин полиси: Непростлив е молкот на САД околу заканите на Бугарија кон С. Македонија

Фокусот на Администрацијата на Трамп на решавање економски прашања на Балканот и замижувањето кон политичките, придонесе за влошување на односите меѓу некои земји уште од времето на војните пред две децении, објави синоќа Форин полиси. 

Back to top button
Close
Close