0_Спорт.ПорталSport.SlajderТенис

Форбс: Серена Вилијамс првата спортистка во листата на најбогатите жени која самостојно го заработила богатството

Американската тенисерка Серена Вилијамс е првата спортистка во историјата кој влезе во листата на најбогатите жени на светот кои самостојно го заработиле своето богатство. Ова го објави „Форбс“ на својот твитер-профил.

Back to top button
Close
Close