Svet.SlajderСветСвет.Портал

„Форбс“: Помалку 55 милијардери во светот

Бројот на милијардери во светот од мината година се намалил за 55 лица, односно 2.153, пишува американскиот магазин „Форбс“, објавувајќи листа на најбогатите луѓе во светот.

Back to top button
Close
Close