Европа

 Фонтане: Франција треба да ги затвори границите поради новиот вид коронавирус

Франција треба да размисли за затворање на границата со Велика Британија и другите земји кои имаат силно присуство на новиот вид коронавирус, изјави денеска францускиот епидемиолог Арно Фонтане.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close