Европа

Фонтане: Франција може да се врати во нормала есента 2021 година

Епидемиологот Арно Фонтане, еден од советниците на француската Влада за пандемијата на коронавирусот, денеска изјави дека Франција може да се врати во ситуација слична на периодот пред избувнувањето на Ковид-19 до есента 2021 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close