БизнисБизнис.Портал

Фондот за регионални предизвици ќе го објави повикот за поддршка на шест економии од Западен Балкан

Фондот за регионални предизвици (РЦФ) ќе го објави првиот повик за поддршка на инвестиции во проекти за кооперативна обука, неменет за шесте економии на Западен Балкан. Фондот ќе додели 18,8 милиони евра до 2025 година за поддршка на инвестициите во регионот. Целта е да се финансираат до 60 проекти за времетраење на програмата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close