Општество

Фондот за пензиско и инвалидско осигурување потпиша меморандум за соработка со Црвениот крст и КХАМ

Фондот за пензиско и инвалидско осигурување на Северна Македонија, потпиша два Меморандуми за соработка, едниот со Црвениот крст на Р. Северна Македонија, другиот со Граѓанската организација КХАМ од Делчево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close