Kultura.SlajderКултура

Фондацијата за културна и научна афирмација Македонија презент од Скопје ги објави добитниците на наградите од Скрипт фест 2021

Гоце Ристовски, Васил Михаил и Владо Јаневски се добитници на наградите од Скрипти фест 2021, Меѓународен фестивал на филмски сценарија, што традиционално го организира Фондацијата за културна и научна афирмација Македонија презент од Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close