0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Фон дер Лејен ги повика САД да ја укинат забраната за влез на граѓани на ЕУ во земјата

Претседателката на Европската комисија (ЕК) Урсула фон дер Лајен ги повика Соединетите Американски Држави брзо да ја укинат забраната за доаѓање од Европа поради коронавирусот.

Back to top button
Close
Close